Zakaj otroka vpisati na Brainobrain?
| Članek je bil prebran 1.881 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Brainobrain je metoda dela z najmlajšimi, pri čemer se krepi njihova kreativnost, ustvarjalnost in enakomerno razvija leva in desna polovica možganov. Raziskave so pokazale, da so otroci med 4 in 14 letom najbolj dojemljivi za oblikovanje možganskih povezav. Če v tem obdobju otrokove možgane ustrezno stimuliramo, lahko dosežemo povečanje možganske kapacitete in poskrbimo, da se bosta obe možganski polovici – leva in desna – ustvarjalna in racionalna – enakomerno razvijali, s tem pa bomo otroku v polnosti pomagali izraziti svoj potencial in talente. Mnogi otroci so bili v preteklosti v okviru klasičnega izobraževanja prikrajšani za to, da bi lahko pokazali vse svoje talente. Pogosto tako ustvarjalnost in kreativnost nista prišli do izraza, kasneje v življenju pa tega ni več lahko priklicati na plano. Brainobrain je zato odličen način, da klasično izobraževanje in poudarek na eksaktni racionalnosti dopolnimo z razvijanjem kreativnosti, ustvarjalnosti, genialnosti otroka.

abakZa logiko in razumskost je odgovorna leva možganska polovica, desna pa skrbi za kreativnost in je v naši družbi običajno precej slabše razvita. Čeprav je leva polovica možganov nepogrešljiva za uspešno funkcioniranje in delovanje družbe, je prav tako nepogrešljivo, da ustrezno razvijemo tudi desno polovico, saj ta vpliva na hitrost učenja, spomin, intuitivno iskanje rešitev problemov, senzitivnost, koncentracijo, empatijo, iskanje kreativnih rešitev, oblikovanje novih idej, inovacij, itd. Razum je dovolj, da človek v družbi preživi, kreativnost pa potrebujemo, če želimo kot družba tudi napredovati.

Metodo brainobran uporabljajo po vsem svetu. Raziskave na več kot 100.000 otrocih so pokazale izjemne rezultate. Ne preseneča, da se za takšno delo s svojimi otroci odloča tudi vse več staršev pri nas.

Kako poteka metoda Brainobrain?

Metoda temelji na tehnikah NLP (nevrolingvistično programiranje) in na mentalni aritmetiki (metode VAK) s pomočjo abaka. Otroci se takega učenja radi udeležijo, saj poteka na sproščen in zabaven način, tako da otroci nimajo občutka, da se morajo na srečanjih učiti. Gre za spontan razvoj njihovih možganov, potrebujejo samo ustrezne spodbude in miselne izzive.

© 29. 03. 2024 - honorar. W3B, d.o.o..