Ste pravi za opravljanje dela na domu?
| Članek je bil prebran 2.040 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Sicer pri nas delo na domu ne velja za ustaljeno obliko dela, v tujini pa mnoga večja podjetja že prakticirajo takšen način dela. Tega si v veliko primerih želijo predvsem ženske, ki na tak način lažje usklajujejo svoje poklicne naloge z zasebnim življenjem (vzgojo otrok). Delo na domu ima svoje prednosti, lahko pa se ujamete tudi v katero izmed pasti, ki vam jih nastavlja.

Domača pisarnaDelo na domu ne pomeni, da delajte cel dan

Nekateri se delu na domu izogibajo, ker so na koncu ugotovili, da so delovne naloge opravljali skozi ves dan, na koncu pa je časa zmanjkalo za vse ostalo. To se zgodi, če se sami nismo sposobni strogo disciplinirati in si zastaviti delovnega časa in rokov, ki se jih je potem seveda potrebno tudi držati. Pri delu na domu je torej ključnega pomena samodisciplina in dobro organiziran čas.

Delo na domu pomeni manj socialnega stika s sodelavci

Nekateri se tovrstnega dela otepajo ali izogibajo tudi zato, ker menijo, da se bodo tako povsem osamili in preveč pogrešajo pisarniško vzdušje. Slednje je dobro za utrjevanje vezi med sodelavci, zato je smiselno, da se podjetje odloči, da bo delo na domu obsegalo del delovnih ur, nekaj dni na mesec ali celo na teden, pa bodo delavci še vedno preživeli v kolektivu in v sodelovanju.

Ali smo pri delu na domu manj produktivni?

Ni vsakdo ustvarjen za delo na domu, saj bo v istem času nekdo lahko naredil občutno manj kot bi naredil v pisarni. Če pa ste človek, ki svoj čas znate razporediti in se predpisanih časovnih omejitev želite držati, potem vaša produktivnost tudi pri delu na domu ne bo trpela.

© 20. 04. 2024 - honorar. W3B, d.o.o..